Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.2A; 0.35W; TO92
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
2N7000-1
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: 2N7000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.2A; 0.35W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 200mA |
| Power dissipation | 350mW |
| On-state resistance | 7.5Ω |