Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
2N7002-T1-GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: 2N7002-T1-GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 115mA |
| Pulsed drain current | 800mA |
| Power dissipation | 80mW |
| On-state resistance | 13.5Ω |