Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.115A; Idm: 0.8A; 0.2W; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N7002W-2
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2N7002W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.115A; Idm: 0.8A; 0.2W; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 115mA |
| Pulsed drain current | 800mA |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 7.5Ω |