Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.115A; 0.2W; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2N7002W-3
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: 2N7002W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 0.115A; 0.2W; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323, SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 115mA |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 1.6Ω |