Transistor: PNP
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
2SA1012R
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SA1012R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 15W |
| Collector current | 5A |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 70...280 |