Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2SAR514PFRAT100
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SAR514PFRAT100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 500mW |
| Collector current | 0.7A |
| Frequency | 380MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 120...390 |