Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2SB1694T106
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SB1694T106
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 320MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 270...680 |