Transistor: NPN
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
2SC2412KT146S
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SC2412KT146S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SC59, SOT346 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 150mA |
| Frequency | 180MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 270...560 |