Transistor: NPN
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
2SC4713KT146R
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SC4713KT146R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SC59, SOT346 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 50mA |
| Frequency | 800MHz |
| Collector-emitter voltage | 6V |
| Current gain | 180...390 |