Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2SD2351T106V
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SD2351T106V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 150mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |