Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2SD2704KT146
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: 2SD2704KT146
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SC59, SOT346 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 300mA |
| Frequency | 35MHz |
| Collector-emitter voltage | 20V |