Transistor: PNP; bipolar; 60V; 3A; 1.4W; SOT89
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
2STF2360
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: 2STF2360
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 3A; 1.4W; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1.4W |
| Collector current | 3A |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 160...400 |