Plug; card edge; RAST 2.5; female; PIN: 8; IDC; 4A; 5mm; 32V
Kordarv:
2700.0
Minimum quantity:
2700.0
Tootekood:
3510 08 K11
Tootja: LUMBERG
Tootja tootekood: 3510 08 K11
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; card edge; RAST 2.5; female; PIN: 8; IDC; 4A; 5mm; 32V
| Contacts pitch | 5mm |
| Electrical mounting | IDC |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Polarisation | K11 |
| Type of connector | card edge |
| Number of pins | 8 |
| Current rating | 4A |
| Type of pin configuration | 1x8 |
| Rated voltage | 32V |
| Spatial orientation | angled 90° |