Tootekood: 46-312.1Z10
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 46-312.1Z10
  • Mounting
  • Max. operating current
  • Operating temperature
  • Switches features
  • Contact plating
  • Leads
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Contacts configuration
  • DC contacts rating @R
  • AC contacts rating @R
  • Type of switch accessories
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contact block; 46; -25÷55°C; front fixing; Leads: screw terminals
Mounting front fixing
Max. operating current 10A
Operating temperature -25...55°C
Switches features slow action contacts
Contact plating silver plated
Leads screw terminals
Max. operating voltage 240V DC, 600V AC
Contacts configuration NC
DC contacts rating @R 5A / 24V DC
AC contacts rating @R 3A / 240V AC