Connector: wire-board
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
46562-3130
Tootja: MOLEX
Tootja tootekood: 46562-3130
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: wire-board
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 2mm |
| Electrical mounting | THT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Colour | black |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 25 |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | polymer |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 4.5A |
| Current rating | 4.5A |
| Max. voltage | 120V |
| Spatial orientation | vertical |