Connector: PCB to PCB
Kordarv:
7.0
Minimum quantity:
7.0
Tootekood:
5179030-6-1
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: 5179030-6
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB to PCB
| Operating temperature | -40...125°C |
| Contacts pitch | 800µm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | on PCBs |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Number of pins | 140 |
| Height | 6.6mm |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 100V |
| Spatial orientation | vertical |