IC: digital; XOR; Channels: 4; IN: 2; C²MOS; SMD; SO14; Series: HC; 10ns
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
74HC86D(BJ)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: 74HC86D(BJ)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; XOR; Channels: 4; IN: 2; C²MOS; SMD; SO14; Series: HC; 10ns
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...6V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Technology | C²MOS |
| Terminal pitch | 1.27mm |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | XOR |
| Delay time | 10ns |