Logic IC, AND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SC-74A, 74LV1T08
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
74LV1T08GVH
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: 74LV1T08GVH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, AND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SC-74A, 74LV1T08
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.6...5.5V DC |
| Case | SC74A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | TTL |
| Quiescent current | 10µA |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | AND |
| Max operating temperature | 125°C |