IC: digital; XOR; Channels: 1; IN: 3; SMD; SC74A; Series: LVC
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
74LVC1G386GV,125
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: 74LVC1G386GV,125
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; XOR; Channels: 1; IN: 3; SMD; SC74A; Series: LVC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC74A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS, TTL |
| Number of inputs | 3 |
| Kind of gate | XOR |