Test lead; PVC; 1m; red; 3A; 60VDC; Cond.cross sec: 0.25mm2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
934160101-1
Tootja: HIRSCHMANN T&M
Tootja tootekood: 934160101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test lead; PVC; 1m; red; 3A; 60VDC; Cond.cross sec: 0.25mm2
| Operating temperature | -15...70°C |
| Colour | red |
| Max. contact resistance | 70mΩ |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 60V DC |
| Connector variant | with 4mm axial socket |
| Type of test accessories | test lead |