Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 650V; Ic: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
A2C50S65M2
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: A2C50S65M2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 650V; Ic: 50A
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Application | Inverter, motors |
| Power dissipation | 208W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Topology | boost chopper, IGBT half-bridge x3, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 50A |