Operational amplifier; 40MHz; Channels: 1; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD521JD
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD521JD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 40MHz; Channels: 1; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 40MHz |
| Open-loop gain | 110dB |
| Input offset voltage | 3mV |
| Voltage supply range | ± 5...18V DC |