Operational amplifier; 500kHz; 2.5÷18V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD629BRZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD629BRZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 500kHz; 2.5÷18V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential, differential amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Slew rate | 2.1V/μs |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |