Operational amplifier; 13MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD744JRZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD744JRZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 13MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 13MHz |
| Open-loop gain | 88dB |
| Slew rate | 75V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |