Operational amplifier; 110MHz; 5÷15V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD797ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD797ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 110MHz; 5÷15V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 110MHz |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 25µV |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |