Operational amplifier; 80MHz; Channels: 1; DIP8; Iio: 500nA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8031ANZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8031ANZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 80MHz; Channels: 1; DIP8; Iio: 500nA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 80MHz |
| Quiescent current | 1.25mA |
| Slew rate | 30V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 500nA |