Operational amplifier; 80MHz; SOT23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8031ARTZ-R2
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8031ARTZ-R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 80MHz; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 80MHz |
| Quiescent current | 1.25mA |
| Slew rate | 35V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 500nA |