Operational amplifier; 80MHz; 2.7÷12V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8032ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8032ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 80MHz; 2.7÷12V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 80MHz |
| Slew rate | 35V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |