Operational amplifier; 240MHz; Channels: 1; DIP8; ±3÷6VDC; Iio: 5uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8036ANZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8036ANZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 240MHz; Channels: 1; DIP8; ±3÷6VDC; Iio: 5uA
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 70mA |
| Bandwidth | 240MHz |
| Slew rate | 1.2kV/μs |
| Input offset current | 5µA |
| Voltage supply range | ± 3...6V DC |