Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 320 MHz, 650 V/µs, 2.7V to 8V, MSOP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8062ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8062ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 320 MHz, 650 V/µs, 2.7V to 8V, MSOP, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Maximum output current | 50mA |
| Bandwidth | 320MHz |
| Input offset voltage | 6mV |
| Max operating temperature | 85°C |