Operational amplifier; 260MHz; Channels: 2; SO8; ±3÷6VDC; 70mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8079ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8079ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 260MHz; Channels: 2; SO8; ±3÷6VDC; 70mA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Maximum output current | 70mA |
| Slew rate | 800V/μs |
| Input offset voltage | 20mV |
| Voltage supply range | ± 3...6V DC |