Operational amplifier; 50kHz; 3.5÷12V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8202YRZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8202YRZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 50kHz; 3.5÷12V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 50kHz |
| Slew rate | 280mV/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Voltage supply range | ± 3.5...12V DC |