Differential amplifier; 60kHz; MSOP8; Features: rail-to-rail; 1mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8203YRMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8203YRMZ
Spetsifikatsioon tootele Differential amplifier; 60kHz; MSOP8; Features: rail-to-rail; 1mA
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | differential amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Bandwidth | 60kHz |
| Quiescent current | 1mA |
| Voltage supply range | ± 3.5...12V DC |