Instrument Amplifier, 1 Amplifier, 200 µV, 0.8 V/µs, 250 kHz, ± 1.5V to ± 18V, MSOP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8227ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8227ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Instrument Amplifier, 1 Amplifier, 200 µV, 0.8 V/µs, 250 kHz, ± 1.5V to ± 18V, MSOP
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 250kHz |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input offset current | 1.5nA |
| Max operating temperature | 125°C |