Operational amplifier; 4÷8V; Channels: 1; SO8; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8230YRZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8230YRZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 4÷8V; Channels: 1; SO8; Package: tube
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Open-loop gain | 120dB |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 20µV |