Operational amplifier; 50MHz; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD826ANZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD826ANZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 50MHz; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 50MHz |
| Open-loop gain | 120dB |
| Input offset voltage | 500µV |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |