Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; MSOP8; ±5÷15VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8510ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8510ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; MSOP8; ±5÷15VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 1.8mV |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |