Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8531ARTZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8531ARTZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 3.5V/μs |
| Input offset voltage | 30mV |
| Input offset current | 30pA |
| Input bias current | 60pA |