Operational amplifier; 430kHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.7÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8539ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8539ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 430kHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.7÷5.5VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 430kHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 30µV |
| Input offset current | 150pA |