Operational amplifier; 2MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8555ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8555ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift, programmable gain |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Slew rate | 1.2V/μs |