Operational amplifier; 10MHz; 9÷36V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8597ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8597ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 10MHz; 9÷36V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 16V/μs |
| Input offset voltage | 10µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |