Operational amplifier; 2.5MHz; 2.7÷6V; Channels: 4; TSSOP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8630ARUZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8630ARUZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2.5MHz; 2.7÷6V; Channels: 4; TSSOP14
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Open-loop gain | 130dB |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1µV |