Operational amplifier; 3MHz; Channels: 1; SO8; 5÷26/±2.5÷13VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8641ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8641ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; Channels: 1; SO8; 5÷26/±2.5÷13VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 6mA |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 1.6mV |
| Input offset current | 60pA |