Operational Amplifier, Quad, 4 Amplifier, 305 kHz, 0.08 V/µs, 2.7V to 18V, SOIC, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8659ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8659ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Quad, 4 Amplifier, 305 kHz, 0.08 V/µs, 2.7V to 18V, SOIC, 14 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 230kHz |
| Slew rate | 80V/μs |
| Max operating temperature | 125°C |