Operational amplifier; 600kHz; Channels: 1; SO8; ±4÷18VDC; Iio: 1nA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AD8677ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: AD8677ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 600kHz; Channels: 1; SO8; ±4÷18VDC; Iio: 1nA
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 600kHz |
| Slew rate | 0.2V/μs |
| Input offset current | 1nA |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |