Operational amplifier; 3.9MHz; Channels: 2; MSOP8; ±2.5÷15VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4077-2ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4077-2ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3.9MHz; Channels: 2; MSOP8; ±2.5÷15VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Maximum output current | 10mA |
| Slew rate | 1.2V/μs |
| Input offset current | 1nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |