Operational amplifier; 3.5MHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.5÷18VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4177-1ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4177-1ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3.5MHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.5÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Maximum output current | 25mA |
| Bandwidth | 3.5MHz |
| Slew rate | 1.5V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input offset current | 1.5nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |