Operational amplifier; 4MHz; 2.2÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4528-1ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4528-1ARMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 4MHz; 2.2÷5.5V; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 300nV |