Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4528-2ARMZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4528-2ARMZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3.4MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 4.3µV |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 600pA |