Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8; 5÷30/±2.5÷15VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
ADA4622-1ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: ADA4622-1ARZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8; 5÷30/±2.5÷15VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Input offset voltage | 2mV |
| Input offset current | 10pA |
| Input bias current | 10pA |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |